Jdi na obsah Jdi na menu
 


Assassins Creed 1

Assassin's Creed je akční hra vydaná v roce 2007 firmou Ubisoft Entertainment. Odehrává se během třetí křížové výpravy v Jeruzalémě.

 O hře

Altair může použít ne moc široké, avšak účinné spektrum zbraní. Patří do něj dýka, vrhací nože, skrytá čepel, meč a samozřejmě může bojovat i holýma rukama. Právě již výše uvedená skrytá čepel je Altaïrova hlavní zbraň, která mu umožňuje provádět vraždy. Na levé ruce má chránič předloktí, pravděpodobně kožený. Na spodní straně je drážka, ve které je skryta čepel. Altairovi byl obřadně uříznut prsteníček levé ruky, právě proto, aby se mohla čepel pohodlně vysunout a neporanila ho. Čepel se pravděpodobně vysouvá a zasouvá určitým pohybem zápěstí nebo otočením prstenu. Altairovým mistrem je Al Mualim, který mu dává za úkol vraždit templářské vůdce ve 3 městech: Jeruzalém, Akko (ve hře jako Acre), Damašek. Úkolů je celkem devět, po jejich splnění následuje odhalení pravdy o Al Mualimovi a závěrečná vzpomínka. Hru provází citát: "Nic není pravda, vše je dovoleno" (což je také ve hře heslo zabijáků). Významným prvkem hry je pohyb, poněvadž Altair není omezen jenom ulicemi ale je schopný šplhu a takzvaného "freeruningu", pohybu po střechách. Hra dává hráči možnost, zdali bude raději splývat na ulici s davem, nebo raději skákat po střechách. Pro dokončení hry je však potřeba zvládat obě.

 Děj

Píše se rok 2012. Hlavní postava se jmenuje Desmond Miles. Pracuje jako barman a je vězněn společností Abstergo. Ve svém DNA má genetické vzpomínky svého prapředka Altaira ibn la ahda(v překladu "ten, kdo létá, syn nikoho) který patřil k sektě zabijáků (Assassinů) v roce 1191 v průběhu třetí křížové výpravy. V paměti mu pátrá stroj zvaný Animus s pomocí dvou vědců (Warren Vidic a Lucy Stillman). Postupně se propracovává vzpomínkami svého předka, dokud se nedostane ke vzpomínce, po které vědci touží. Účelem únosu je takzvaný "úlomek ráje"(Piece of Eden), poklad, jejž Templáři(Hlavní antagonisté hry) nalezli v roce 1191 pod Šalamounovým chrámem. Asasínům se jej podaří získat a Altair musí vraždit templářské vůdce snažící se získat poklad zpět. V průběhu hry je postupně poodhalována podstata pokladu. Tato na první pohled bezcenná stříbrná koule se postupně ukáže jako předmět, jenž "vyhnal Adama a Evu z ráje". Postupně se pak ukáže, že tento artefakt je schopný klamat lidskou mysl a ovládat tak lidi a že se nejedná o božský či magický artefakt, ale kus nesmírně vyspělé a dost možná mimozemské technologie. Desmondovi věznitelé se nakonec ukážou býti dnešními potomky templářů, kteří se stejně jako před tisíci lety snaží nastolit nový pořádek pomocí tohoto artefaktu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobleeeeeeee

(honzik, 28. 5. 2013 15:09)

dobleeeeeeee

Re: dobleeeeeeee

(http://maniaplay.eu/?id=15970, 14. 10. 2013 20:50)

http://maniaplay.eu/?id=15970http://maniaplay.eu/?id=15970vhttp://maniaplay.eu/?id=15970http://maniaplay.eu/?id=15970http://maniaplay.eu/?id=15970http://maniaplay.eu/?id=15970http://maniaplay.eu/?id=15970

tadeas

(tdaeas, 31. 7. 2013 13:04)

tasdrfzasdgtzgsdgnhs sadhasdb sdgszuagdbas duzasdj sandsazubdnmasb dzsab dc suadmsa dbuszadh z u u z jkzasugdsfz udashds duisdhsdi

jan bogdan

(honza, 27. 7. 2013 10:39)

Hraj o ceny! Napiš článek a vyhraj!

(Raketka.cz, 24. 8. 2012 15:15)

Ahoj, chceš si zahrát o hodnotné ceny na našem webu raketka.cz/? Připraveny jsou hned dvě prázdninové soutěže a šance na výhru jsou opravdu velké!

Máš web, nebo blog? Pak stačí napsat článek a umístit ho na svůj web, blog. Pět nejlepších článků získává Nintendo, Joystick, nebo Volant a jiné dárky, které jsou určeny pro nejlepší soutěžící.

Nemáš web a i tak se chceš zúčastnit soutěže? Pak stačí pozvat pár kámošů na Raketku pomocí speciálního kódu. Více informací najdeš na stránkách raketka.cz/prazdninova-soutez, na dotazy ohledně soutěže se můžeš zeptat na mejlu soutez@raketka.cz.