Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak hrát Assassins Creed?

Tady je návos zde se můžete dovědět různé zajímavé informace!

 

Memory block 0

Po prvním vstupu do laboratoře se dostanete do Tutorialu , radši popíšu i tuto část, protože někteří z vás nevěděli jak se přes to dostat.

Tutorial
• První po vás chce abyste se rozhlédli do kola pomocí Eagle vision, stiskněte klávesu E a porozhledněte se po všech lidech okolo sebe.
• Druhý úkol je projít davem žen s nádobami na hlavě tak, aniž byste nějakou porazili. Stiskněte a držte Shift a pomalu projděte davem.
• Třetí část stačí zmáčknout pravé tlačítko myši čím se přepnete do bojového režimu.
• Čtvrtý úkol, vzít chlapa za oblečení a švihnout s ním o zem. Stačí přijít k němu, zmáčknout a držet pravé tlačítko myši a do toho stisknout shift. A už letí.
• V pátém úkolu musíte předhonit vojáka. Musíte sprintovat. Zmáčknout a držet pravé myšítko, do toho držet Space a držet šipku dopředu.
• V šesté části po delším monologu programu se musíte zaměřit na vojáka, který stojí před váma a zabít ho pomocí hidden blade. Stiskněte F čímž jej zaměříte. Nyní zmáčkněte klávesu 2, kterou zvolíte hidden blade. Příjdete k němu ze zadu, držte pravé myšítko a zmáčkněte levé myšítko. Jakmile k mrtvole příjde kolega, tak ho musíte vyprovokovat, stačí když k němu přijdete. Musíte vyšplhat po žebříku na budovu a schovat se do střešního altánku. Po uklidnění statusu můžete opět vylézt.
• V poslední části stačí jít v před a držet Shift, protože jak Altair sepne ruce, stráže se o něj přestanou zajímat.

Memory block 1
Po úvodním videu následujte assassina co jste naštvali. Po cestě potkáte jen jednoho templáře, kterému jednoduše provedete assassinaci zezadu. Následuje další video, kde si zase vyměníte pár názorů s hádavým assassinem. Musíte slézt až k Robertovi de Sable. Prohodíte pár slov, pak jej stačí zaměřit a zaútočit. Ale protože jste namyšlený assassin s moc velkým egem tak vám dá Robert na prdel. Poté co se vschopíte po pár kotoulech tak přímo před nosem vám vede cesta z podzemí, stačí trošku šplhat, skákat a jste venku, nemůžete zabloudit.

Nyní jste u brány do Masiafu, u kašny si promluvíte s assassinským bratrem, který vám řekne, že máte jít za Mistrem. Jděte pořád nahoru až dojdete k Masyafské pevnosti, u brány potkáte jiného assassina, který se vám vysměje. Pokračujte až do knihovny, druhé patro. Tam se spustí dialog s Mistrem. Pak vám příjde jeden z bratrů říct, že Robert de Sable se svým vojskem napadl vesnici. Musíte sejít dolů zpět do vesnice a kuchnout tam pár templářů.
Nezapomeňte jaké máte zbraně:
1 – Vrhací nože a dlouhá dýka
2 – Hidden blade
3 – Meč
4 – Pěsti

Nyní se ocitnete v Masiafské pevnosti. Jděte dál a po pravé ruce je stezka k věži, po ní se vydejte, tam už na vás čeká kámoš, takže jděte za ním, dovede vás na věž. Jsou tam dřevěné platformy a vy si stoupněte na tu prázdnou. Spustí se video. Jak Mistr řekne „ Go to God!“ (netuším jak je to u české verze) tak skočte. Dopadnete do hromady slámy stejně jako vaši dva kolegové, jen jednomu se to nějak nepovede a poláme si nohu. Musíte se vydat po kládách přes propast, dostanete se k věži, na kterou musíte vyšplhat. Nahoře Altair vytasí meč, dojděte k okraji a jen proveďte útok, zbytek Altair už zvládne sám. Po videu kde vás sám Mistr popraví se ocitnete znovu v laborce.

Poté co se Lucy s doktorem odporoučejí do konferenční místnosti, zamiřte do pokoje s postelí, tou projděte a budete v koupelně. Tam se vám ukáže funkce, takže pokud toho využijete, tak můžete odposlouchávat rozhovor doktora a Lucy klimatizací. Doporučuji být co nejrychlejší, abyste slyšeli co nejvíce. Pak jak se ti dva vrátí, pokecejte s Lucy. Po rozhovoru si jděte zdřímnou do postýlky a pěkné sny.:) Ráno po pokecu s doktorem, který má úchylku očumovat vás ve spánku, si jděte lehnout do animu.

 

Memory Block 2

Po úvodním poklábosení s Mistrem jděte na místo na mapě označené šipkou, což je brána Masyafské pevnosti. Tam už vás čeká jiný assassin co vás má potřebu poučovat, až s ním dokecáte, máte za úkol dojít na městský trh a tam vyslechnout rozhovor. Označuje vám to ikona na mapě. Dojděte na to místo a tam uvidite dva týpky, kousek je lavička, tak na ni lapněte, podivejte se na ně a zmáčkněte F a hned pak E. V rozhovoru se dozvite, ze nějaký chlap má u sebe dopis a vy ho budete muset ukrást. Podle ikony na mapě se dozvíte místo, kde se chlap nachází, takže zamiřte tam. Je to chlap co se baví s ženskou u košů. Mrkněte na ně a zaměřte je F. Po jejich rozhovoru ženská odejde a chlápek se taky vydá směrem po cestě. Mějte ho furt zaměřeného a až budete blízko u něj držte Shift, Altair natáhne ruku a když se ho dotknete, sebere mu dopis. Musíte dávat bacha aby vás típek neviděl.
Až dopis ukořistíte na mapě se vám objeví další ikona znázorňující, že máte z někoho vymlátit informace. Dojděte na hlavní plac ve městě a tam se bude rozkřikovat nějakej borec. Zaměřte jej a počkejte až domluví. Pak se rozejde a vy jděte pomalu za ním, dokud nedojde za zeď ke kašně (spíš žlab) a tam mu dejte pár ran pěstma. Po pár ranách se vám přizná, že on je ten zrádce, kterého hledáte.

Jak Al-Mualim popraví zrádce, dostanete meč a hidden blade. Váš úkol je jet do Damašku. Na mapě se vám objeví šipka a hory. První jděte po šipce. U východu z knihovny si vás odchytí assassin a chce abyste ukázali studentům jak to správný assassin umí s mečem. Tak si trošku zabojujte a jděte dál. Po šipce se dostanete do ohrady pro koně. Vyberte si koně podle své libosti, či aby se vám hodil k oblečení nebo kabelce a jeďte po cestě přímo za nosem. Až dojedete k ruinám tak pořád dál, až se dostanete do části Kingdom.

Kingdom je rozlehlá oblast, nebudu se jí zdlouhavě zabývat, to si prozkoumejte sami. Když přijedete, váš první úkol je vylézt na nejbližší strážnou věž. Proto přicválejte k její značce na mapě a lezte a lezte, dokud se nedostanete až na samý vrchol. Tam uvidíte dřevěnou tyč, která trčí mimo věž, sedívá na ní povětšinou orel. Na tu vylezte a stickněte E. Tak se rozhlížíte a tím se vám updatuje mapa, radím abyste vylezli na každou věž, minaret, kostel na které ve hře narazíte. Tak nyní můžete jet dál. Sledujte značku do Damašku a podle ní se řiďte, bacha na všudypřítomné hlídky, protože pokud budete moc nápadní, budou vás chtít dekapitovat. Každopádně nebuďte překvapeni, když vás bude neustále pronásledovat kůň co jste si vybrali na Masyafu (asi voníte senem či co;).

 

Až dorazíte do Damašku, jděte k hlavní bráně. Po cestě narazíte na skupinku saracénských vojáků šikanujících mnicha. Dejte jim po tlamě a pak zeměřte mnicha F. Ten vám řekne, že vám jeho bratři pomůžou dostat se do města. Stačí se k nim vetřít a zmáčknout mezerník. Radím vám abyste zachraňovali všechny, které potkáte, s mnichama se můžete dostat do hlídaných částí města a civilisti se vás zas zastanou, pokud vás ohrožuje stráž.

Takže buď se můžte vmísit mezi mnichy nebo stráže přelézt z vrchu. Nyní jste v chudinské čtvrti, ostatní čtvrtě jsou vám zatím uzamčené. Až vlezete dovnitř tak se od mnichů odpojte opět mezerníkem. Mrkněte se na mapu, máte tam zaznačený výškový bod - minaret, takže jděte k němu, vylezte na něj a E se rozhlédněte. Mělo by se vám na mapě objevit ikonka znaku assassinů - Bureau – assassinská pobočka. Upozorňuji, že do Bureau se můžete dostat pouze když vás nesledují. Takže k ní zamiřte. Vchod je stylově ze střechy. Pokecejte s místním assassinem. Řekne vám ať o svém cíli – Tamirovi – zjistíte něco víc. Nyní máte na mapě zvýrazněné úkoly, podle toho na kolik výškových bodů vylezete se vám odkryjí další. Pro splnění mise vám stačí tři.

- na východní části – dva chlápci na náměstí
- severní části – dva týpci v bazaru
- počkejte az borec domluví a pak jděte za ním až do úzke uličky a tam mu dejte pár do nosu
- kamarád assassin je lempl, takže ho musíte chránit a doprovodit na určené místo. Po ceste potkáte nejméně dvoučlennou hlídku.
- – musíte stihnout v časovém limitu – 1min 30s – se dopravit od jednoho informátora k druhemu.
- stačí si sednout na blízkou lavičku a odposlouchat rozhovor

Poté co splníte tři úkoly se vraťte do Bureau a promluvte si s místním assassinem. Ten vám dá peří a vy si odpočinete. Po probuzení se vydejte po ikoně k vaší oběti. Dostanete se na náměstíčko s kašnou. Za chvíli se dostaví samotný Tamir a po vyměně názorů s jedním chlápkem příjde váš čas.


Pokud se budete modlit a dostanete se za jeho záda, vyhnete se boji. Stačí si zvolit hidden blade a zabít ho zezadu. Po rozhovoru bych vám doporučila vzít roha, neb tam bude trošku horko. V tuto chvíli se rozezněly městské zvony, což znamená, že stráže reagují agresivněji, takže si musíte dávat pozor při návratu do Bureau, protože vstoupit můžete jen v utajení takže doporučuju slámu, lavičku či altánek. V Bureau si promluvte s assassinem a pak vás animus vyplivne zpět do laborky.
V laborce pokecejte s Lucy, mrkněte do kompu vedle animusu a šup zase do postýlky. Ráno po pár větách s namyšleným doktůrkem zase zpět do animusu.Memory Block 3

Po prvotním proslovu dostanete za úkol jet buď do Acru nebo do Jerusalema pokecat s místníma assassinama. Od šéfa obdržíte dlouhou dýku a dole vás trenér naučí jak používat komba. Stačí když držíte pravé myšítko a jak na vás zaútočí protivník zmáčkněte levé a kombo je na světě. Takže si jděte po koně a zvolte, kama se vaše cesta bude dále ubírat…

Jerusalem

Stejný postup jak u Damašku. Jeďte k bráně, zachraňte mnicha, se skupinou mnichů vlezte do města, vyšplhejte na první výškový bod a jděte do Bureau. Tam potkáte nerudného jednorukého Malika, ne že bych se mu divila, ten vás pošle získat informace o vašem cíli. Nyní stačí splnit tři úkoly.

– na náměstí spolu kecají modrý borec s vlasama a červený borec bez vlasů, zato s vousama. Toho plešatce oberte.

– stačí informátora vyprovodit z města, potkáte dva páry stráží

– kousek od místa, kde jste vyprovodili informátora z města vyřvává jeden chlápek. Zaměřte jej a počkejte než dokecá, pak ho sledujte do úzké uličky a až tam ho zmlaťte. Až vám poskytne informace, vemte nohy na ramena.

– váš cíl je v kostele, nesmíte se pobít s vojáky strážícími vchod, nebo cíle utečou. Zachraňte mnicha, co ho šikanují stráže poblíž kostela a s jeho skupinou vlezte do chrámu. Na lavičce nejblíž oltáři se vám bude nejlépe odposlouchávat.Ale na cestě zpět se bitce stejně nevyhnete.

– v čase tří minut budete muset posbírat 18 Masyafských vlajek a donést je informátorovi. Ty vlajky nejsou jen tak ledabyle porozhazované kolem, mají systém, takže začněte tou nejbližší a jděte vždy ponejbližších, jedině tak máte šanci to stihnout. První vlajka je na sloupu zády od informátora. Blikající vlaječka je ta, kterou musíte vzít první a pak pokračovat po dalších blikajících.

– informátor vám dá za úkol zabít dva cíle. Pohybují se v bazaru a jsou to muži v zelené tunice se žlutými proužky. Po vraždách se vraťte k informátorovi.

Pokud jste splnili nejméně tři úkoly, vraťte se do bureau. Tam vám stále negativně naladěný Malik dá peří a vy si můžete vyspat. Po probuzení jděte najít cíl. Nachází se v budově, v okamžiku, kdy do ní vstoupíte, spustí se brána. Po krátkém pokecu vás Talal pustí dál a tam vás nechá rozsekat svou gardou pěti mužů a jednoho lučištníka. Tak jim dejte na prdel, ale bacha nejsou zrovna nejslabší. Talala pronásledujte. Jak ho dostihnete, tak neváhejte a použíjte hidden blade. Pak radím zdrhat za Malikem.


Acre

Na mapě zamiřte do Acre.
Do města můžete vstoupit buď na levo od brány zachránit mnicha nebo na pravo vylézt a přeskákat po dřevech. Acre je město plné dýmu, doutnajících rozbořených domů, mrvol a hlavně templářů a špitálníků.
Vylezte na první výškový bod, ten vám ukáže bureau do kterého zamiřte. Po pokecu s místním assassinem jděte splnit nejméně tři úkoly.- musíte posbírat 20 vlajek a vrátit je zpět informátorovi v čase maximálně tři minuty. První vlajka je na blízkém zábradlí a ostatní na ni navazují.

- informátora najdete v jedné zapadlé uličce, ten vám dá za úkol zabít dva lučištníky na střechách, ale pozor, nesmíte být odhaleni. Po vraždách se vraťte k informátorovy.

- cíl je ve vyhořelém bazaru a vchody hlídají stráže, takže se tam jen tak nedostanete, ale pokud blíže prozkoumáte střechu, zjistíte, že je tam díra, kterou se můžete dostat dovnitř. Udržujte se hlavně na trámech, odposlechněte rozhovor a oberte chlapíka ještě než výjde ven, protože by vám jinak zdrhl.

-cíl stojí před jakýmsi chrámem a vyřvává, vy mu zavřete ústa ve vedlejší uličce.

- informátor je zašitý u břehu za domem, máte za úkol zneškodnit jednoho špitálníka, po vraždě se vraťte k informátorovi, ale musíte být neviděni.

- na rozbořeném náměstí sedněte na lavičku poblíž dvou vojáků a odposlechněte rozhovor.

Nyní se vraťte do bureau. Dostanete peří, vyspíte se a můžete jít zneškodnit Garniera.
Nejlépe se k cíly dostanete, když zachráníte mnicha pod schody a ten vás ze svou skupinou propašuje kolem vojáků na nádvoří špitálu. Tam se objeví váš cíl - Garnier (vlasy plné krásy.) v zakrvavené zástěře. Po videu se dostaňte do špitálu nehlídaným vchodem a projděte ho, někde se tam potuluje Garnier, ale pozor kolem něj je horko tak se modlete. Jinak je celkem snadné jej zabít. Pak rychle zdrhněte, doporučuji rozbité okno.

V laborce pokecejte s Lucy a jděte spát. U sebe najdete ve skříni přístupový kód takže si ho nezapomeňte vzít. Ráno po pokecu s doktorem počkejte, až se bude dívat z okna a seberte mu propisku a šup zpět do animu.

Memory block 4

Po pokecu se šefem zamiřte na treningový plac před knihovnou, tam vás dai naučí jak se zbavit tech otravných lidí co vás chytnou za oblečení a praští s vámi o zem. Stačí držet bojový mód (myšítko pravé) a jak vás chytnou tak zmáčknout shift. Altair jim dá buď do zubů, nebo se jich zbaví efektivní pákou.
Nyní máte možnost výběru, kam se vydáte teď, můžete do jakéhokoliv ze všech tří měst a v každém z nich vás čeká jedna oběť.

Damaskus


Buď se přemístěte přímo do bureau, nebo tam dojděte. Pokecejte s místním assassinem a zamiřte do šlechtické čtvrti kde už vás čeká výškový bod. Nyní zvolte tři úkoly, které splníte:

– je to v bazaru, baví se tam spolu dva chlapy a vy máte obrat toho ve žlutém
- máte na zabití dvou lidí tři minuty, jsou to chlápci s mečema a jeden je na náměstí a druhý v bazaru po pravé straně informátora. Dávejte si bacha na žebračku.
– sedněte si na lavičku u kašny a zaměřte se na chlapa v modrém žvanícím s namakaným borcem s mečem.
– máte tři minuty na to, aby jste poshazovali dva blízské stránky. Dělá se to tak, že uchopíte někoho z kolemjdoucích či očumujících za oblečení a hodíte je do stánku. Chyťte je držením bojového módu a zmáčknutím Shiftu. Není to zrova jednoduché, ale časem na to příjdete.
- Informátor je zašitý na náměstíčku jedné budovy. Máte tři minuty na sesbírání 20 vlajek, první začíná na kašně na náměstíčku, pak jdou po sobě, najděte si na to systém, aby jste to stihli včas. A taky pozor na lučištníky.


- chlápek vyřvávající na náměstí, nechte jej, ať projde branou, vy ji projděte z vrchu a v první zapadlé uličce ho donuťte mluvitNyní se můžete vrátit do bureau, kde dostanete pero a odpočinete si. Nyní tedy k samotné assassinaci. Doporučuji pozabíjet v okolí paláce lučištníky na střechách a dostat se nepozorovaně do paláce, což není zrovna jednoduchý úkol, na mnichy v okolí jsem nepřišla, možná pokud je tam najdete tak použijte je.

Počkejte, až tlusťoch začne vraždit lidi a pak za ním vyskočte na balkón. Jakmile vás uvidí, tak začne zdrhat. Upozorňuju, že na starého sádelnatého tlouštíka běhá jak atlet, takže buďte ve střehu a rychlí.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ellincify

(EllOnek, 4. 11. 2019 22:52)

No

(Admin, 4. 11. 2011 20:13)

Jo tak už jsou tu důležité informace! ;) Ale vím chtělo by to ještě vylepšovat!

Dík

(Ezio, 24. 10. 2011 21:46)

Jedna část mi celkem pomohla, ale jde vidět, že teprve začínáš ještě trošku to dodělat a bude to super!!!